Když budeš dál dobře pracovat, koupím si příští rok další, nové Ferrari.

Když si přečtete co je na obrázku, co vás napadne?
Myslím, že něco jiného napadne podnikatele, majitele firmy, a úplně něco jiného napadne zaměstnance, který pracuje v soukromé firmě, pod majitelem firmy.

V zahraničí se tento příklad používá k tomu – aby motivoval zaměstnance – podnikat.
Ve stylu: Chceš taky Ferrari? Tak začni podnikat a dopracuj se k tomu také.

V České republice díky 40 letům socialismu, kdy šlo jen drobné podnikání, a pak už jen ve velkém veksl s bony, nebo podpultový prodej a melouchy – nemají lidé, kteří nikdy nepodnikali, žádné povědomí o tom, jak náročné to většinou je, začínat byznys od nuly, bez peněz v kapse.

Díky českým vládám se ještě mediálně neustále říká, že každý podnikatel je prevít, krade, podvádí, utlačuje své zaměstnance, apod. To je špatně. Měli by naopak lidi motivovat k podnikání, usnadnit bez papírů a registrací začátek podnikání.  Je zajímavé, že v socialismu to tak bylo, a dnes ne. Já jsem si za socialismu, hlavně při mateřské, přivydělávala prodejem mých výrobků. Šila jsem, pletla, malovala obrazy, drhala dekorace – bez papírů a danění.

V ČR je plno velmi šikovných a chytrých lidí, ale chybí jim odvaha. A když ještě zjistí, že když si jen chtějí zkusit, zda by se jejich nápad prodával, musí si hned udělat ŽL, atd…..vzdají to. Tím paradoxně český stát i 400 000 státních úředníků, přicházejí o daně a hlavně – o soustavný rozvoj a blaho státu. Místo toho takový člověk chodí 40 let do práce, odvádí státu daně, ale kdyby podnikal, možná by jeho/její firma vyrostla, daně by odváděl vyšší, a zaměstnával by a platil x českých lidí.

Závěr – můj názor:
– Pokud zaměstnanec nerad pracuje ve firmě, má např. špatného šéfa – tak ať nebrblá a jde jinam
– Pokud zaměstnanec závidí majiteli firmy majetek, auto – ať začne také podnikat a vydělá si na to
– Všude na světě jsou různí šéfové, majitelé firem, je na zaměstnancích, kde chtějí pracovat a kde ne
– Stát, vlády, by měly podporovat malé a střední podnikání, je to základ zdravého státu.
– Stát, vlády, by neměly medializovat podnikatele jako parazity společnosti – těmi jsou díky svým dosavadním výsledkům oni, a jejich armáda  400 000 státních úředníků.
– Stát by měl podporovat lokální, české podnikání, nedotovat z daní cizí firmy, a velké, bohaté, české firmy.
– Kdyby nebylo podnikatelů, nebudou mít lidi práci – i ti státní úředníci by pak nebyly, protože je podnikatelé živí.

Jaký je váš názor?

Leave a Reply